Cięcie plazmą

Nowoczesna technologia w służbie precyzyjnego cięcia metali. Wycinamy w arkuszach płaskich i przedmiotach trójwymiarowych, w tym rurach.

Technologia

Wycinanie plazmą polega na wykorzystaniu zjonizowanej materii, która za sprawą przewodnictwa prądu oraz oporu malejącego wraz ze wzrostem temperatury, generuje energię zdolną do przetapiania i przedmuchiwania metalu. Dzięki czemu pozwala na dokładne i tańsze cięcie, niż w przypadku techniki laserowej.

Co robimy?

Tniemy plazmą za pomocą nowoczesnej przecinarki firmy Stigal – PRO Master 3D. To najszybsze i największe narzędzie plazmowo-gazowe, które pozwala na cięcie w technologiach 2D i 3D.

Wycinanie plazmą w technologii 2D

Dwuwymiarowe cięcie płaskich arkuszy blach. Używany przez nas agregat pozwala na dokładną pracę w obszarze roboczym 3000 x 4000 mm. Dzięki wyposażeniu w wysięgnik portalu, umożliwia cięcie elementów także poza stołem roboczym na całej jego długości. Zakres cięcia tlenowego 2D wynosi 
20-300 mm, zaś plazmowego 2D 1-60 mm.

Wtcinanie plazmą w technologii 3D

Używamy agregatu plazmowego Cebora Prof 255 HQC, rekomendowanego przez wiele marek motoryzacyjnych. Posiada on szeroki zakres prądowy, umożliwiający wysokiej jakości cięcie niezależne od grubości materiału. Zakres cięcia tlenowego 3D wynosi 20-100 mm, zaś plazmowego 
3D 5-40 mm.

Wiele typów cięcia plazmą

Stosowana przez nas technologia umożliwia kilka typów cięć, m.in. szablonowe (wycinanie w materiale według przygotowanego szablonu), ukosowanie (prowadzenie palnika pod kątem, by uzyskać precyzyjną krawędź), czy żłobienie (wykonywanie regularnych wyżłobień w dostarczonym materiale). Cięcie plazmą wykorzystywane jest do wszystkich materiałów przewodzących prąd, przede wszystkim stali (nierdzewnej i czarnej) oraz aluminium.

Napisz do nas

Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń, a my wycenimy 
i zaproponujemy Ci rozwiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań.

Skontaktuj się
Cięcie plazmą

Oferujemy wycinanie plazmą za pomocą nowoczesnego sprzętu, który pozwala na szybkie i dokładne cięcie w technologii 2D i 3D. Cechujemy się doskonałą precyzją cięcia plazmą, przy racjonalnym budżecie, dopasowanym do możliwości Klienta.

Oferujemy wycinanie plazmą za pomocą nowoczesnego sprzętu, który pozwala na szybkie i dokładne cięcie w technologii 2D i 3D. Cechujemy się doskonałą precyzją cięcia plazmą, przy racjonalnym budżecie, dopasowanym do możliwości Klienta.

Czytaj więcej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Działalność Stowarzyszenia - Zielony Pierścień Tarnowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, poddziałanie 19.4 Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.